WITAMY NA STRONIE

GOSPODARSTWA ROLNICZEGO URBANEK

Andrzej Urbanek

Materiał siewny

Gospodarstwo Rolne Stanisław Urbanek od ponad 20 lat zajmuje się reprodukcją materiału siewnego: pszenicy ozimej, pszenicy jarej, owsa, jęczmienia jarego oraz bobiku...

Od wielu lat współpracujemy z liderami produkcji nasiennej: Hodowlą Roślin Strzelce oraz Hodowlą Roślin Danko.
Kwalifikowany materiał siewny to podstawa w nowoczesnym gospodarstwie, dlatego dbamy, aby produkt, jakim jest ziarno siewne, był jak najwyższej jakości. Koncentracja upraw nasiennych w jednym gospodarstwie zyskuje na jednolitym materiale, pochodzącym z własnych pól. Dzięki współpracy z firmami: WIALAN Langer i Wiatr, PROCAM Polska jesteśmy pewni, że nasze plantacje znajdują się pod okiem specjalistów w dziedzinie uprawy roślin.
Wykorzystanie wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego rośnie z roku na rok. Tylko taki materiał gwarantuje wzrost plonów i obniżenie kosztów produkcji. Podstawowym i niezbędnym elementem ochrony roślin jest zastosowanie zapraw nasiennych. Od początku wegetacji zabezpiecza ona roślinę przed takimi chorobami jak: zgorzel podstawy źdźbła czy pleśń śniegowa oraz stanowi źródło składników pokarmowych, niezbędnych w początkowych fazach rozwojowych. Zaprawianie nasion przeprowadza się w urządzeniach, umożliwiających precyzyjne pokrycie nasion zaprawą.
W 2016 r. Gospodarstwo podjęło decyzję o realizacji nowej inwestycji, jaką jest linia do zaprawiania i pakowania materiału siewnego. Stacjonarny ciąg obejmuje urządzenia najnowszej generacji marki Cimbria oraz Alima- Pack Systemy Pakowania. Nowoczesna zaprawiarka to bardzo ważne ogniwo tego systemu. Zapewnia zwiększone i równomierne pokrycie nasion w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Dużo uwagi poświęcilismy ekonomicznemu i precyzyjnemu dozowaniu zapraw nasiennych – jest to niezwykle ważne przy ochronie roślin uprawnych oraz dla środowiska. Dodatkowa aspiracja wspiera system zaprawiania, przez co ziarno jest idealnie pokryte zaprawą, a jakość materiału siewnego spełnia oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Linię zaprawiania wyposażona jest również w system ważąco-pakujący Alima-Pack, który umożliwia pakowanie oraz dokładne ważenie i zszywanie worków 25 kg i 50 kg. Transporter taśmowy podaje i formuje worki wprost do manipulatora, gdzie w ergonomiczny sposób są układane na palecie. Linia ważąco-pakująca ma możliwość pakowania materiału w worki typu big-bag o pojemności 500 kg i 1000 kg. Gotowy materiał złożony na palecie dodatkowo zabezpieczany jest folią stretch, tak aby dotarł do rąk Klienta, zachowując najwyższą jakość.
Nowa inwestycja poprawiła wydajność zaprawiania do 10 t/h, jakość oraz bezpieczeństwo obsługujących ją osób.
Dbając o rosnące wymagania rynkowe, w naszym Gospodarstwie stawiamy na nowoczesną produkcję, tak by zawsze spełniać oczekiwania naszych Klientów, oferując najwyższą jakość materiału